Додела награда на конкурсу школске библиотеке

Снежана Сабљић

30. 10. 2020

Ученицима, чији су радови проглашени најбољима на онлајн конкурсу Кућне чаролије током ових дана”,  у петак, 30. октобра дариване су обећане књиге у привременим просторијама школске библиотеке.

С намером да разгале ученике током извођења наставе на даљину, школске библиотекарке су у априлу месецу расписале „весели“ конкурс на фејсбук профилу библиотеке, којим су позвале ученике да пошаљу своје радове са забележеним „чаролијама“, насталим у тренуцима проведеним само у окружењу свог дома и породице. Конкурсом су прописане три категорије за награђивање најбољих: литерарни рад, ликовни рад и видео снимак.

Резултати конкурса били су следећи:

У категорији литерарног рада, својом сугестивном песмом „Наталијина пролећна чаролија“,  Наталија Јолић из садашњег VI1 одељења освојила је 1. место, а друго је заузео Марко Петровић из VI2 одељења.

Најлепши је био ликовни рад са упечатљивим импресионистичким потезима, који је дело ученице садашњег VI1 одељења Тамаре Милутиновић.

Друго место додељено је Алену Славевском  из II3 одељења а треће је заузео Филип Радаковић из VI2 одељења, који је награђен у још једној категорији.

Најбољим је проглашен видео снимак који је послала Викторија Бичкеи из II3 одељења,  потом видео клип Филипа Радаковића из VI2 и коначно емотивни запис  Анастасије Јегдић из IV2 одељења.

tamara-milutinovic-v1-druga-slika.jpg slavenski-alen-i3.jpg

natalija.jpg