Светски дан прве помоћи

Андријана Фирић

15. 09. 2020

У уторак 15. 9. 2020. године, ученици 2/1, посетили су Црвени крст у Новом Кнежевцу, поводом обележавања Светског дана прве помоћи. Показне вежбе и технике пружања прве помоћи, нашим малишанима, представио је волонтер Црвеног крста Милан Фирић, у оквиру едукативног часа на отвореном.

Уз основне смернице пружања прве помоћи, Фирић је истакао ученицима и важност позивања хитне службе и телефонског броја, на који треба да се обрате у ситуацијама када треба пружити хитну и неодложну помоћ.

Ученици су са великим интересовањем пратили инструкције, које су могли да примене и практично уз помоћ волонтера.

Циљ обележавања Светског дана прве помоћи огледао се у упознавању и укључивању ученика у волонтерски рад и значају познавања прве помоћи за појединца и друштвену заједницу.   аааа.jpg

гггг.jpg ллл.jpg

нннн.jpg