Националне читанке

Andrijana Bozanin

15-10-2024

20241014_123650.jpg
Министарство просвете је крајем септембра Школи упутило Допис о дистрибуцији Националних читанки за ученике првог и другог разреда основне школе, а који наставу похађају на српском језику.
Чланом 3, став 1 Закона о удзбеницима прописано је да је национална читанка обавезно наставно средство за све ученике основног и средњег образовања и васпитања који наставу похађају на српском језику.

Национална читанка се користи у циљу развијања личног и националног идентитета ученика, као и развијање свести и осећања припадности Републици Србији, поштовања и неговања српског језика, традиције и културе српског народа и националних мањина на територији Републике Србије.

Она обухвата садржаје програма српског језика, света око нас, природе и друштва, историје, географије, ликовне културе и музичке културе.

У складу са Законом припремљена је и одобрена ПРВА од четири предвиђене националне читанке-  РИЗНИЦА НАЦИОНАЛНА ЧИТАНКА  ЗА ПРВИ И ДРУГИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ.