Српски

jjz-nk

Зграда у којој се сада налази Основна школа“Јован Јовановић Змај“у Новом Кнежевцу саграђена је још 1975.године. Претходни назив школе био је ''Братство и јединство'' и налазила се у згради Дворца Емила Талијана, у коју је усељен општински суд. Осим у Новом Кнежевцу, као централној школи, настава се одвија и у издвојеним одељењима у Банатском Аранђелову, Мајдану, Српском Крстуру и Ђали. У школи се настава одвија двојезично (на српском и мађарском наставном језику). Негују се вредности којима се подстичу ученици да упознају културу и обичаје националности са којима живе у истом месту.

У школи је организован рад актива и школских тимова, као и ученички Парламент. Заступљена је кабинетска настава, али само у централној школи. Ваннаставне активности у нашој школи се спроводе кроз постојеће секције: драмска, рецитаторска, спортске , еколошка. Редовно учешће на спортским такмичењима, позоришним фестивалима, школским приредбама, перформансима, трибинама омогућено је заједничким радом наставника и ученика.

Школа се налази у предивном природном окружењу, у непосредној близини реке Тисе и великог парка који је под заштитом државе, као споменик хортикултуре. Такође, у непосредној близини школе налазе се и Гимназија, Средња школа, Музичка школа, Предшколска установа, Библиотека и Центар за социјални рад са којима школа остварује успешну сарадњу.