"Дан отворених врата" у Гимназији - Нови Кнежевац

04-05-2017

У оквиру професионалне оријентације, заинтересовани ученици осмих разреда Основне школе "Јован Јовановић Змај" из Новог Кнежевца  и Српског Крстура посетили су у петак 28.04.2017. године "Дан отворених врата" у Гимназији из Новог Кнежевца.
Домаћини су се потрудили да нашим ученицима на занимљив начин представе шта је оно што их очекује у Гимназији уколико исту упишу.
Ученици су били подељени у две групе и уз помоћ ученика-водича посећивали су радионице које су биле осмишљене само за њих. А домаћини су припремили много занимљивих радионица: "Мобилни у настави"(употреба занимљивих веб апликација у настави), "Креативна наука" (занимљиви експерименти из физике, хемије и биологије), "Логика и асоцијација" (представљање друштвене групе предмета), "Hola!" (представљање шпанског језика), "Britainculture od A to Z" (радионица на енглеском језику).
Захваљујемо се Гимназији на љубазном гостопримству и надамо се да је ова посета већини присутних основаца учврстила одлуку да упишу Гимназију у нашем месту.

Андријана Божанин