Дан отворених врата у Средњој школи "Доситеј Обрадовић"

Laszlo Domonkos

18-05-2017

У среду, 17.05.2017.године ученици осмих разреда из Новог Кнежевца, Српског Крстура и Банатског Аранђелова били су посетиоци Дана отворених врата у Средњој школи "Доситеј Обрадовић " у Новом Кнежевцу, а све у циљу да се боље информишу о свему ономе што се нуди у школи, како би себи олакшали избор средње школе. Домаћини су уз веома добру организацију спроводили ученике по групама ка разним учионицама-радионицама те су ученици могли видети кухињу школе (и пробати дивне топле кифле), посматрати како се праве фондан украси за торте (и опробати се у прављењу истих), видети како изгледа возни парк школе са аутомобилима за обуку ученика, кабинет са интерактивном таблом где су ученицима представљени тестови из саобраћаја, фискултурну салу која је модернизована и реновирана, а могли су учествовати и у радионицама за прављење бизнис плана, предавању о представљању стручних предмета применом програма Auto -cad, упознати се са занимљивим спојем предузетништва, спорта и куварства на часу информатике, као и учествовати  у радионици о правилној и неправилној исхрани, а посебно занимљива је била и радионица на енглеском језику -Londons kitchen. Гостопримство је било на завидном нивоу, а ученици су се вратили на часове пуни утисака.

Андријана Божанин