Екскурзија првих разреда-Кикинда

14. 05. 2017

Дана 09.05.2017.г. (уторак) 78 ученика 1.разреда ОШ „Јован Јовановић Змај“ су били на једнодневној  екскурзији у Кикинди. Програм екскурзије је био прилагођен узрасту деце и њиховим интересовањима и садржао је посету Народном музеју разгледање редовне поставке (археологија, историја, етнологија, уметност и експонати из природе) након тога су се ученици упознали са „Кикиндским мамутом –Киком“ најочуванијим фосилом џиновске праисторијске животиње која је живела пре 500.000 хиљада година и откривена 1996 године приликом ископа глине у погону фабрике „Тоза Марковић. Ученицима је приказан 3Д филм о Кикином животу.
Следила је посета Православној цркви и упознавање са свештеником који је пожелео добродошлицу гостима из Новог Кнежевца.
         Програм екскурзије је садржао и дечију представу „ Шта нас снађе усред лађе“ у извођењу дечијег позоришта „ Лане“ која је посебно оставила утисак на децу и учитеље. После краћег одмора на градском тргу ученици где су су се послужили сладоледом пут је настављен ка Сувачи – суви млин за млевење житарица који су покретали коњи  из 1899 године и који је веома редак у свету постоје још само две суваче сем кикиндске .
        Екскурзија се завршила на Језеру где су деца уживала на игралишту.

Александра Раичевић