"Весело позорје" у Српском Крстуру

28-04-2017

„Весело позорје“ у Српском Крстуру

Дана 28. априла 2017. године, дивни дечији снови настављени су и на јави. Први час за све ученике од првог до осмог разреда у ОШ „Јован Јовановић Змај“ у Српском Крстуру је започео веселом позоришном представом. Представу су одиграли глумци Елизабета Ђуревска и Веселин Стијовић из Позоришта на Теразијама из Београда.

„Весело позорје“ је приближило деци три великана српске књижевности: Нушића, Сремца и Ћопића у свој својој величини. Одломци Стевана Сремца „Поп Ћира и поп Спира“, Бранислава Нушића „Милан и Марица“, Бранка Ћопића „Доживљаји Николетине Бурсаћа“ изнесени на професионалан начин су имали едукативни, образовни, естетски, морални и  уметнички карактер.  Деца су се упознала и са елементарним појмовима из позоришне уметности. Остварена је интеракција између глумаца и ученика, те смо се на крају растали уз гитару и Бајагину песму  „Моји су другови...“. Озарена  дечја лица и громогласни аплаузи су били адекватна награда за глумце. Ово дивно изненађење је омогућио наш суграђанин и народни посланик Радован Јанчић, који је даровао деци „Весело позорје“.